Instalacje Gazowe

INSTALACJE GAZOWE – AUTO GAZ OLSZTYN

Instalacje Gazowe do samochodów są bardzo dobrym rozwiązaniem w czasach stale rosnących cen benzyny. Pytanie odnośnie opłacalności zamontowania instalacji na gaz staje się powoli retoryczne. Autogaz ma dobrą lub złą opinię w zależności od źródła, z którego pochodzą informacje. Instalacje Gazowe do samochodów obiektywnie rzecz biorąc są jednak po prostu dobrym rozwiązaniem, co potwierdza ich popularność w Polsce, gdzie jeździ najwięcej samochodów na auto gaz na świecie (około 2.000.000). W innych krajach rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne.

Instalacje Gazowe do samochodów są przede wszystkim opłacalne. W zależności od rozpatrywanego okresu stosunek ceny autogaz/benzyna jest różny, ale waha się w granicach 1/2. Oznacza to, że nawet przy nieco zwiększonym zużyciu paliwa w trybie pracy na gaz przez silnik, rozwiązanie to jest po prostu bardziej opłacalne.

Kalkulator opłacalności

W czasach stale rosnących cen benzyny instalacje autogaz – to najlepsze rozwiązanie. Koszty eksploatacji pojazdu zasilanego LPG są o 50% niższe niż przy jeździe na benzynie. Podwójnie dłuższa trasa dzięki użyciu dwóch form energii napędowej. Zalety instalacji LPG w aspekcie ekonomicznym widać gołym okiem
podczas wizyt na stacji benzynowej.

 

Przykład kosztów eksploatacji samochodu VW Passat 2,0

 

Średnio zużycie gazu w stosunku do benzyny obliczamy za pomocą współczynnika 1,15, czyli jeżeli zużywamy 10l benzyny na 100 km to po założeniu instalacji zużywać będziemy około 11,5 litra na 100 km. Przy sekwencyjnym wtrysku gazu współczynnik bliższy jest 1,10. Biorąc pod uwagę różnicę w cenach benzyny i gazu oszczędność jest znacząca.

Serwis instalacji Gazowych

null
Oferujemy oprócz montażu nowych instalacji gazowych, gwarancyjny i pogwarancyjny serwis i naprawy instalacji gazowych. Wysoko wykwalifikowani diagności rozwiążą każdy problem z instalacją gazową, doradzą jak wydajnie i bezpiecznie użytkować instalacje.

Zakres czynności wykonywany podczas przeglądu:

  • sprawdzenie zamocowania elementów instalacji gazowej.
  • sprawdzenie czy nie ma ubytków płynu chłodzącego.
  • sprawdzenie szczelności.
  • sprawdzenie na komputerze PC parametrów systemu gazowego.
  • programowanie instalacji gazowej z wykorzystaniem testera OBD (jeżeli zachodzi taka konieczność).
  • sprawdzenie wskazania stanu gazu.
  • wymiana filtrów gazu.