Instalacje Gazowe

INSTALACJE GAZOWE – AUTOGAZ OLSZTYN

Instalacje Gazowe do samochodów są bardzo dobrym rozwiązaniem w czasach stale rosnących cen benzyny. Pytanie odnośnie opłacalności zamontowania instalacji na gaz staje się powoli retoryczne. Autogaz ma dobrą lub złą opinię w zależności od źródła, z którego pochodzą informacje. Instalacje Gazowe do samochodów obiektywnie rzecz biorąc są jednak po prostu dobrym rozwiązaniem, co potwierdza ich popularność w Polsce, gdzie jeździ najwięcej samochodów na auto gaz na świecie (około 2.000.000). W innych krajach rozwiązanie to staje się coraz bardziej popularne.

Instalacje Gazowe do samochodów są przede wszystkim opłacalne. W zależności od rozpatrywanego okresu stosunek ceny autogaz/benzyna jest różny, ale waha się w granicach 1/2. Oznacza to, że nawet przy nieco zwiększonym zużyciu paliwa w trybie pracy na gaz przez silnik, rozwiązanie to jest po prostu bardziej opłacalne. Silnik zasilany przez gaz ziemny zużywa się teoretycznie szybciej, jednakże przy odpowiednim dbaniu o niego nie szybko będzie nas czekać jego remont.

Kalkulator opłacalności

W czasach stale rosnących cen benzyny instalacje autogaz – to najlepsze rozwiązanie. Koszty eksploatacji pojazdu zasilanego LPG są o 50% niższe niż przy jeździe na benzynie. Podwójnie dłuższa trasa dzięki użyciu dwóch form energii napędowej. Zalety instalacji LPG w aspekcie ekonomicznym widać gołym okiem
podczas wizyt na stacji benzynowej.

 

Przykład kosztów eksploatacji samochodu VW Passat 2,0

 

Średnio zużycie gazu w stosunku do benzyny obliczamy za pomocą współczynnika 1,15, czyli jeżeli zużywamy 10l benzyny na 100 km to po założeniu instalacji zużywać będziemy około 11,5 litra na 100 km. Przy sekwencyjnym wtrysku gazu współczynnik bliższy jest 1,10. Biorąc pod uwagę różnicę w cenach benzyny i gazu oszczędność jest znacząca.

Serwis instalacji Gazowych

null
Oferujemy oprócz montażu nowych instalacji gazowych, gwarancyjny i pogwarancyjny serwis i naprawy instalacji gazowych. Wysoko wykwalifikowani diagności rozwiążą każdy problem z instalacją gazową, doradzą jak wydajnie i bezpiecznie użytkować instalacje.

Zakres czynności wykonywany podczas przeglądu:

  • sprawdzenie zamocowania elementów instalacji gazowej.
  • sprawdzenie czy nie ma ubytków płynu chłodzącego.
  • sprawdzenie szczelności.
  • sprawdzenie na komputerze PC parametrów systemu gazowego.
  • programowanie instalacji gazowej z wykorzystaniem testera OBD (jeżeli zachodzi taka konieczność).
  • sprawdzenie wskazania stanu gazu.
  • wymiana filtrów gazu.

Obsługiwane instalacje gazowe: Agis, BRC Fly Sequent, BRC Flying Injection, BRC Just Junior, BRC Just, BRC Sequent 24, BRC Sequent 56, BRC Sequent Fast, BRC Sequent Plug & Drive, BRC Sequent SDI, Eco Drive, Esgi Icom Jtg, Landi Renzo IGS, Landi Renzo LCS, Landi Renzo Omegas, Prins Vsi, Stag 300 + i inne dostępne na rynku instalacje LPG